Віктор Станіславович (zakusilov) wrote,
Віктор Станіславович
zakusilov

Вчені: Мозок отримує 90% інформації з кишківника

Вчені: Мозок отримує 90% інформації з кишківника

Кишкові бактерії можуть стати допоміжним засобом в традиційній психотерапії, а вчені навчаться лікувати хвороби за допомогою пересадки калу. Про це йдеться в статті Die Welt, що оповідає про важливість мікробіома, що населяє ШКТ.

Як вважає сучасна наука, крім головного і спинного у людини є ентеральний, або «черевний мозок». У ентеральної нервової системи (Енс) більш 100 млн нейронів, тобто більше, ніж у спинного мозку. З головним же мозком кишечник пов'язаний безпосередньо через блукаючий нерв.

Боржник застрелив колектора і поранив поліцейського який його кришував

1,5 кг ваги кожної людини - це вага бактерій, що живуть в його травному тракті. Різноманітність цих мікрооганізмов прагне до числа з багатьма нулями - кишкові бактерії у homo sapiens можна поділити на 100 трильйонів типів. З них вчені поки розшифрували всього-то тисячу.


Енс - це «складна система, яка дуже часто працює самостійно і, на відміну від інших органів, не завжди виконує команди мозку, а навпаки, передає йому сигнали, наприклад про ступінь ситості». 90% інформації надходить з кишківника в мозок, і тільки 10% відправляється мозком в кишківник, роз'яснює видання, яке цитує InoPressa.


З огляду на це дивно було б думати, що кишківник потрібен лише для травлення. «Бактерії в ньому визначають не тільки те, що ми їмо, але і те, як ми поводимося в суспільстві. І все більше дослідників переконані, що такі риси характеру, як сором'язливість, і такі захворювання, як депресія або розсіяний склероз, можуть бути пов'язані з кишківником », - зазначає журналіст.

Користувачів Windows попередили про небезпечний вірус
Так, якщо певних видів бактерій не вистачає, важливі для здоров'я молекули не виробляються. Буває, що це призводить до синдрому роздратованого кишечника, алергії, діабету, інших тяжких хвороб.

Врятувати пацієнта можуть вже добре відомі пробіотики і пребіотики і, як сподіваються експерти в разі ментальних розладів - психобіотики. Під останніми розуміють бактерії, «недолік яких провокує депресивні стани». Це могло б стати новим словом в роботі психотерапевтів, сказано в матеріалі.

Виправити «якість» кишкової мікрофлори можна, дотримуючись правильної дієти. Однак якщо мікробові завдано сильного збитку, йому іноді потрібно щось більше, ніж здорове харчування - тоді постачання бактеріями здійснюється, наприклад, шляхом трансплантації калових мас від донора, розповідає газета.

Tags: вчені, медицина, мозок, цікавинки
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo zakusilov december 30, 2021 17:07 6
Buy for 200 tokens
Я, волонтер з 2013 року, хочу подякувати всім хто не дав мені опустити руки і втратити віру в людяність... Так сталось що півтора роки тому в результаті нещасного випадку я зламав бедро, через те що в мене крім того захворювання крові - «Гемофілія», в операції мені було відмовлено.…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments